fbpx

Ostukorv

Toote info

Stepiliilia PINOKKIO

9,90 

  • Pakendis 2 juurikat nr 2
  • Kasvukõrgus: 1,2- 1,8m
  • Istutusaeg september
  • Õitsemise aeg: juuni-juuli
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Tarne septembris 2024

98 laos

Tootekood: 080106429622 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🪻 Stepiliilia ‘Pinokkio’** on tuntud oma suurejooneliste ja püstiste õisikute poolest. Taimed kasvavad tavaliselt 1,2–1,8 meetri kõrguseks, kandes tugevaid ja kõrgeid varsi. Õievarre tipus asuvad lopsakad ja tihedad õiekobarad, mis koosnevad sadadest väikestest tähtjatest õitest. ‘Pinokkio’ sordi õied on erkoranžid, vahel kergelt roosaka varjundiga, mis muudavad selle taime aias tõeliselt silmapaistvaks.

🪻 Õied avanevad järk-järgult alt üles, mis pikendab õitsemisperioodi ja tagab pikaajalise värvikireva vaatepildi. Õitsemisperiood kestab tavaliselt varasuvest kuni kesk-suveni, pakkudes aiale mitme nädala vältel erksaid ja rõõmsaid värvilaike.

🪻 Lehed on kitsad, rohelised ja läikivad, moodustades varre ümber roseti. Lehed surevad tavaliselt tagasi pärast õitsemisperioodi lõppu, andes teed uutele kasvudele järgmisel hooajal.

🪻 Stepiliilia ‘Pinokkio’ eelistab päikeselist kasvukohta ja hästi kuivendatud, liivast või kivist mulda. Taime juuremugulad tuleks istutada sügisel umbes 15–20 cm sügavusele ja 30–40 cm kaugusele üksteisest, et tagada piisav ruum kasvuks. Stepiliilia on üsna põuakindel, kuid vajab siiski regulaarset kastmist kasvuperioodi ajal, eriti kuivematel perioodidel.

🪻 ‘Pinokkio’ sort on suurepärane valik lillepeenardesse, kiviktaimlatesse või looduslikesse aedadesse, kus ta lisab vertikaalset aktsenti ja värvikirevust. Taimed näevad eriti head välja istutatud rühmadena, luues muljetavaldava visuaalse efekti. Samuti sobivad stepiliilia õied suurepäraselt lõikelilledena, tuues siseruumidesse erksat ilu ja värskust.

🪻   Stepiliilia ‘Pinokkio’** on lummav ja efektne taim, mis toob igasse aeda suursugusust ja elurõõmu. Tema erksad oranžid õied ja kõrged õievarred muudavad taimeks, mis püüab pilku ja lisab aiale ainulaadset ilu. ‘Pinokkio’ on ideaalne valik aednikele, kes soovivad oma aeda lisada midagi tõeliselt erilist ja meeldejäävat.