fbpx

Ostukorv

Toote info

Harilik püvilill SUNSET

7,90 

  • Pakendis 1 sibulat 22+
  • Kasvukõrgus: 100 cm
  • Istutusaeg september-november
  • Õitsemise aeg: aprill-mai
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

10 laos

Tootekood: 080106466733 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸 Harilik püvilill ‘Sunset’ (Fritillaria imperialis ‘Sunset’)** on silmapaistev kevadine mitmeaastane taim, mis toob aeda erksaid värvilaike ja majesteetlikkust. Taimel on kõrged varred, mis kannavad suurt kellukakujuliste õite rõngast, luues imposantse ja kuningliku mulje.

🌸’SUNSET’ sordi puhul on õied sügavalt oranžid, mis säravad erksalt kevadpäikese käes. Need suured kellukakujulised õied ripuvad elegantselt ümber varre tipu, moodustades efektse õiekobara. Lisaks oranžidele õitele eristub ‘Sunset’ sort ka oma maroonvärvi varte poolest, mis lisavad taimedele veelgi dramaatilisemat ja pilkupüüdvamat välimust.

🌸 Taimed kasvavad tavaliselt 80–120 cm kõrguseks, olles piisavalt suured, et tõmmata tähelepanu igas aias. Lehed on tumerohelised, läikivad ja paigutuvad varre ülaossa, moodustades justkui krooni õite alla.

🌸Keisrikroon ‘Sunset’ eelistab hästi kuivendatud mulda ja päikeselist kasvukohta, kuid talub ka kerget varju. Taim on külmakindel ja talub hästi meie kliima tingimusi, kuigi varakevadel, eriti karmide külmade ajal, võib ta vajada veidi kaitset.

🌸Õitsemisperiood kestab tavaliselt aprillist maini, mil ‘Sunset’ sort pakub oma erksate ja suursuguste õitega tõelise visuaalse elamuse. Pärast õitsemist moodustuvad dekoratiivsed seemnepead, mis lisavad taimele veelgi huvitavust.

🌸 Lisaks oma ilu ja dekoratiivsele väärtusele on harilik püvilill ‘Sunset’ ka praktiline taim. Selle sibulad eritavad lõhna, mis peletab mutte ja rotte, aidates hoida kahjurid eemal. See teeb ‘Sunset’ sordi mitte ainult ilusaks, vaid ka kasulikuks lisandiks aeda.