fbpx

Ostukorv

Toote info

Elwesii lumikellue

8,90 

  • Pakendis 10 sibulat 4/5
  • Kasvukõrgus: 10-15 cm
  • Õitsemise aeg: veebruar/märts
  • Istutusaeg : august-november
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

11 laos

Tootekood: 080106427895 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

💮 Elwesi lumikelluke on suurem kui tavaline lumikelluke (Galanthus nivalis). Taimed kasvavad tavaliselt 15–25 cm kõrguseks. Õied on suuremad ja laiema kujuga, sageli 2–3 cm läbimõõduga. Õied on puhtvalged, nende kroonlehed on õrnad ja pisut kaardus, lisades lilledele õrna elegantsi. Igal õiel on kolm sisemist ja kolm välimist kroonlehte, kusjuures sisemistel kroonlehtedel on sageli rohekad või kollakad laigud, mis annavad lillele omapärase välimuse.

💮 Lehed on lamedad, laiad ja hallikasrohelised, sageli sinaka varjundiga. Need lehed moodustavad kena kontrasti valgete õitega ja püsivad terved ja rohelised veel mõnda aega pärast õitsemise lõppu.

💮 Elwesi lumikelluke eelistab poolvarjulist kuni varjulist kasvukohta ning niisket, hästi kuivendatud ja huumusrikast mulda. Taimed on külmakindlad ja sobivad suurepäraselt Eesti kliimasse. Nad võivad isekülviga levida ja moodustada aeda kauneid kolooniaid, pakkudes igal kevadel üha suuremat õiemerd.

💮Elwesi lumikelluke sobib hästi metsaaladele, puude ja põõsaste alla, kiviktaimlatesse või lillepeenardesse, kus nad saavad vabalt kasvada ja laieneda. Taimed on suurepärased ka konteinerites kasvatamiseks, tuues varakevadel rõõmu ka rõdudele ja terrassidele.

💮  Elwesi lumikelluke** on suurepärane valik aednikele, kes soovivad oma aeda tuua kevade esimeseid märke. Tema kaunid valged õied ja varajane õitsemine teevad temast armastatud kevadlille, mis toob rõõmu ja ilu igasse aeda.