Toote info

Talvine lumekupp

3,90 

Laost otsas

Tootekood: SKU1553

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Eranthis hyemalis
Pakis 15 sibulat
Otsid oma aeda midagi omapärast, midagi mida igal naabril pole – siis tee valik just neist vähelevinud varakevadistest õieilupakkujatest.

Paljud varakevadised lilled on efemeroidid – püsikud, mille maapealne osa elab lühikest aega. Mugulasse, sibulasse või risoomi kogutud varuainete arvel on nende kevadine areng kiire, nad hakkavad õitsema kohe peale esimeste soojade ilmade saabumist. Seejärel valmivad sama kiiresti seemned ning kolletuvad lehed – ülejäänud aja veedab taim maa-aluste organite kujul.

Talvine lumekupp (Eranthis hyemalis) pärineb Lõuna-Euroopa mägedest. Ta on üks esimesi kevadlilli, mis hakkab õitsema juba koos lumikellukestega. Lumekupu kuldkollased õied toovad aeda tõelist kevadvärvi. Lumekupp kasvab kenasti nii hõredamate põõsaste all kui ka kiviktaimlas või püsilillepeenras. Selleks ajaks, kui kõrgemad püsikud alustavad, on lumekupu lehed juba kolletunud. Muidugi ei sobi selline koht, mida sügisel paksult multšitakse, näiteks roosipeenar. Päikesepaistelises kasvupaigas sirutab lumekupp õied välja juba läbi sulava lume.

Allikas: https://www.pollumajandus.ee/