Toote info

Mihhailovski püvilill var. MULTIFLORA

9,90 

Laost otsas

Tootekood: SKU1216 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Pakis 1 sibul
Mihhailovski püvilill on veel harva esinev.  Erinevalt põhiliigist on õievarrel 3-5 kellukat ja kõrgustki kõigest 5-10cm.

Mihhailovski püvilill (Fritillaria michailovskyi) õitseb väga rikkalikult. Kaunid punakaslillad õied on kollase servaga. Sobib hästi loodusaeda või põõsaste alla, loomulikult ka peenrale.
Kasvab eduliselt nii lauspäikese, poolvarjus, kui ka päris varjus.
Õitseb aprillis , mais.

Mihhailovski püvilille (Fritillaria michailovskyi) sibulad võivad jääda aastateks samale kasvukohale. Mihhailovski püvilill kasvab kõige paremini kuivas, hea drenaažiga pinnases. Mihhailovski püvilill sobib ideaalselt loodusaeda, selleks istuta sibulad puude ja põõsaste alla ning lase neil naturaliseeruda. Mihhailovski püvilill sobib ka kiviktaimlasse. Pärast õitsemist, eemalda õievarred, et kogu vajalik energia läheks sibulasse. Mihhailovski püvilille lehed lõika ära alles siis, kui nad on kollaseks muutunud. Potis kasvavaid Mihhailovski püvililli ei ole soovitav liiga sageli kasta. Kui lehed on kollaseks muutunud, võta sibulad potist välja ja lase kuivada. Sügisel istuta sibulad uude värskesse lillemulda ning alusta kastmist.