fbpx

Ostukorv

Toote info

Lauk PARTY BALLONS

5,90 

  • Pakendis 1 sibul 22+
  • Kasvukõrgus: 60-90cm
  • Õitsemise aeg: Mai-Juuni
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Istutusaeg august-november
  • Toote tarneaeg september 2024

26 laos

Tootekood: 080106466313 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸   ‘Allium Party Balloons’ kuulub laukude (Allium) perekonda, mis on tuntud oma dekoratiivsete õite ja tugeva lõhna poolest. Selle liigi esindajad on populaarsed aedades tänu oma pilkupüüdvatele õisikutele ja vastupidavusele. ‘Party Balloons’ tõuseb esile oma suurte ja efektsete õisikute poolest, mis koosnevad kümnetest väikestest, erksavärvilistest õitest, moodustades suure, kerakujulise õiepalli. Need õied on tavaliselt roosakas-lillad, mis lisavad aeda värvikirevust ja ilu. Õitsemise periood langeb hiliskevadesse või varasuvesse, pakkudes aiale säravat ja rõõmsat aktsenti.

🌸  Taime varred on tugevad ja püstised, ulatudes umbes 60–90 cm kõrgusele. Selline kõrgus võimaldab ‘Party Balloons’il olla aias märgatav ja domineeriv, tõmmates tähelepanu isegi kaugemalt. Lehed on kitsad ja piklikud, mõnikord ka veidi sinakasrohelised, mis lisavad lehestikule huvitava nüansi. Nagu enamik laukusid, on ka ‘Party Balloons’ lehed tavaliselt veidi jäigad ja nahkjad, aidates taimel taluda erinevaid ilmastikuolusid ja pakkudes seega aednikule vähenõudlikku, kuid siiski dekoratiivset taime.

🌸 ‘Allium Party Balloons’ eelistab kasvada päikesepaistelises või kergelt varjutatud kohas, hästi kuivendatud mullas. See taim on üsna vähenõudlik ja talub ka kuivemat perioodi, olles seetõttu sobiv valik nii algajatele kui ka kogenud aednikele. Sibulad tuleks istutada sügisel, umbes 15–20 cm sügavusele ja 10–15 cm vahedega, et taimedel oleks piisavalt ruumi kasvada ja õitseda. Korralik istutamine ja hooldus tagavad, et ‘Party Balloons’ õitseb igal kevadel rikkalikult ja rõõmustab oma õite iluga.

🌸  ‘Party Balloons’ sobib suurepäraselt segapeenardesse, kus ta võib kombineerida teiste hiliskevadel ja suvel õitsevate püsililledega. Tema suured ja efektsed õisikud lisavad peenardele kõrgust ja struktuuri, muutes need visuaalselt atraktiivsemaks. Lisaks sellele on ta ka suurepärane lõikelill, mis lisab kimpudele unikaalset tekstuuri ja värvi. Veelgi enam, ‘Party Balloons’ on vastupidav erinevatele kahjuritele ja haigustele, mis muudab tema kasvatamise veelgi lihtsamaks.

🌸 Kokkuvõttes on Allium ‘Party Balloons’ suurepärane valik neile, kes soovivad oma aeda lisada värvikirevust ja visuaalset huvi. Selle suurepärased õisikud ja lihtne hooldamine teevad sellest taimest tõelise aiaklassika, mis rõõmustab aednikku aasta-aastalt. ‘Party Balloons’ ei ole mitte ainult ilus ja vastupidav, vaid ka kergesti hooldatav, pakkudes nii algajatele kui ka kogenud aednikele rõõmu ja rahulolu. See dekoratiivlauk on tõepoolest aia värvikirev aare, mis toob kevadisse ja suvisesse aeda elurõõmu ja ilu.