fbpx

Ostukorv

Toote info

Lauk NEW YORK

6,30 

  • Pakendis 8 sibulat 10-12cm
  • Kasvukõrgus: 100 cm
  • Õitsemise aeg: Mai-Juuni
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Istutusaeg august-november
  • Toote tarneaeg september 2024

39 laos

Tootekood: 080106466702 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌼New York lauk (Allium ‘New York’) on elegantne ja silmapaistev taim, millel on suured ja tihedad, kerakujulised õisikud. Need õisikud koosnevad paljudest väikestest õitest, mis moodustavad ühtlase ja kompaktse kuju, kui taim õitseb. Õied võivad olla sügavlillad kuni tumepunased, luues aias või lillepeenras dramaatilise ja värviküllase efekti.

🌼   New York laugu kõrgus ulatub tavaliselt 80-100 cm-ni, mis muudab selle suurepäraseks taustataimeks kõrgematesse lillepeenardesse või aia tagaosasse. Taime õitsemisperiood on hiliskevadest varasuveni, pakkudes pikka ja ilusat õitsemisaega.

🌼   Sibulad istutatakse tavaliselt sügisel, et need saaksid enne talve korralikult juurduda ja kevadel kasvada. New York lauk eelistab kasvada päikesepaistelises kohas ja hästi kuivendatud, viljakas muldas, kus ta saab parimat kasvu ja õitsemist. Ta on üldiselt vastupidav ja vähenõudlik taim, vajades regulaarset kastmist eriti kuivematel perioodidel.

🌼   Aias võib New York laugu istutada nii üksikult kui ka gruppidesse, olles samal ajal suurepärane lõikelill tänu oma kauakestvatele ja kaunitele õitele. Taim ei vaja tavaliselt toestamist tänu oma tugevatele vartele ja struktuurile.

🌼   Kokkuvõttes on New York lauk atraktiivne valik neile, kes otsivad aeda midagi efektset ja silmapaistvat, pakkudes samal ajal lihtsat hooldust ja vastupidavust erinevates kasvutingimustes.