fbpx

Ostukorv

Toote info

Toodete tarnimine algab septembris

Jonquilla nartsiss PIPIT

6,30 

  • Ladinakeelne nimetus narcissus jonquilla
  • Pakendis 10 sibulat 12/14
  • Kasvukõrgus: 25-30cm
  • Istutusaeg september-oktoober
  • Õitsemise aeg: mai
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

4 laos

Tootekood: 080106466276 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸 Kevad on aeg, mil loodus ärkab uuele elule, ja üks esimesi lilli, mis aeda värskust toob, on jonquil nartsiss ‘Pipit’. See kaunis ja elegantne taim ei ole mitte ainult silmapaistev oma välimuse poolest, vaid toob endaga kaasa ka imelise lõhna, mis täidab kogu aia.

🌸 ‘Pipit’ nartsissi õied on eriliselt kaunid. Kroonlehtede  kollane värv, mida raamib heledam keskosa, loob harmoonilise ja rõõmsameelse kombinatsiooni. See kahevärviline kontrast annab õitele erilise sära ja muudab need tõeliselt pilkupüüdvaks. Lisaks visuaalsele ilule on need õied tugeva ja meeldiva lõhnaga, mis levib aias ja rõõmustab kõiki meeli. Kevadine õite lõhn toob tuppa  ja õue värske tunde, mis meenutab meile, et talv on möödas ja uus elu on alanud.

🌸  Jonquil nartsiss ‘Pipit’ on kompaktse kasvuga, ulatudes tavaliselt 25-30 cm kõrguseks. See teeb nad ideaalseks valikuks peenardesse, ääristesse ja konteineritesse. Taimed eelistavad päikesepaistelist kuni poolvarjulist kasvukohta ning hästi vett läbilaskvat mulda. Nad on vastupidavad ja kergesti hooldatavad, sobides nii algajatele kui ka kogenud aednikele. ‘Pipit’ õitseb varakevadel, olles üks esimesi lilli, mis oma säravate õitega aeda kaunistab.

🌸   Lisaks oma ilule ja lõhnale on ‘Pipit’ nartsissid olulised ka ökoloogilisest vaatenurgast. Varajase õitsejana pakuvad nad toitu ja nektarit varajastele tolmeldajatele, nagu mesilased ja liblikad, kes kevadel aktiivselt toitu otsivad. Seega aitavad need lilled kaasa kohalikule ökosüsteemile, toetades tolmeldajate populatsiooni ja aidates kaasa bioloogilisele mitmekesisusele.

🌸   Kokkuvõttes on jonquil nartsiss ‘Pipit’ suurepärane valik igasse aeda. Selle kaunid kahevärvilised õied, meeldiv lõhn ja lihtne hooldus muudavad selle sordi väga populaarseks. Lisaks oma visuaalsele ja sensoorsele võlule on ‘Pipit’ ka ökoloogiliselt oluline, pakkudes varakevadist toitu tolmeldajatele. ‘Pipit’ on tõeline kevade kuulutaja, tuues aeda rõõmu ja värskust ning andes igale aiapidajale võimaluse nautida looduse ärkamist kogu oma ilus.