fbpx

Ostukorv

Toote info

Toodete tarnimine algab septembris

Hilis tulp INTERACTION

6,50 

  • Pakendis 10 sibulat 6+
  • Kasvukõrgus: 10-15 cm
  • Istutusaeg september-november
  • Õitsemise aeg: mai
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

13 laos

Tootekood: 080106466177 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸   Hilistulp Interaction (tulipa tarda) on üks kaunimatest ja kompaktsematest sibullilledest, mis võlub oma tagasihoidliku ilu ja erksate värvidega. See mitmeaastane taim pärineb Kesk-Aasia mägismaadelt, kus ta kasvab looduses kivistel ja mägistel aladel

🌸 Eristub teistest tulpidest oma madala kasvuga, ulatudes tavaliselt vaid 10-15 cm kõrguseks. Tema õied on tähtja kujuga ja koosnevad kuuest kroonlehest, mille välispind on valge ning sisemine osa sügavkollane. Õite keskelt torkab silma kollane laik, mis annab lillele eriti särava ja rõõmsa ilme. Kevadel avanevad õied moodustavad kobaratesse koondunud õisikuid, mis võivad sisaldada kuni kuut õit ühel varrel.

🌸 Hilistulbi  lehed on laiad, lantselaatsed ja rohelised. Need asetsevad rosetina maa lähedal, pakkudes õitele suurepärast tausta. Lehtede ja õite harmooniline kooslus lisab lillepeenardesse ja kiviktaimlatesse mitmekülgsust ja elegantsi.

🌸  Armastab päikselisi kasvukohti, kuid suudab kasvada ka poolvarjus. Ta eelistab hästi kuivendatud mulda, mis ei ole liiga raske ega liigniiske. Kuna taim on pärit mägialadelt, talub ta hästi külma ja on vastupidav karmidele talvetingimustele.

🌸  Sibulate istutamine toimub sügisel, tavaliselt septembris või oktoobris, umbes 10 cm sügavusele ja 5-10 cm vahedega. Kevadel vajab taim mõõdukat kastmist ning pärast õitsemist tuleks lasta lehtedel loomulikult närbuda, et sibulad saaksid järgmiseks hooajaks piisavalt toitaineid koguda.

🌸 Sobib suurepäraselt kiviktaimlatesse, alpinaariumidesse, ääristustaimedeks ning konteineritesse. Tema erksad õied moodustavad ilusa kontrasti teiste kevadlilledega nagu krookused, hüatsindid ja teised madalakasvulised tulbid. Samuti on ta suurepärane täiendus loodusliku ilmega aedadesse, kus ta saab rahulikult levida ja moodustada kauneid lillevaipu.

🌸  Kokkuvõttes on Tulipa tarda vastupidav, vähese hooldusega ja erakordselt kaunis kevadlill, mis toob igasse aeda värskust ja sära.