fbpx

Ostukorv

Toote info

Kohe saadaval - kiire tarne!

Aasia hübriidliilia roosa

1,00 

  • Pakendis 1 sibul 14/16
  • Kasvukõrgus: 80-100cm
  • Õitsemise aeg: juuni-juuli
  • Istutusaeg aprill-mai, august-november
  • Kasvukoht päike-poolvari

Laost otsas

Tootekood: 659528 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Aasia hübriidliilia roosa õiega.
Aasia liiliad on vastupidavad liiliad, mis kasvavad kergesti ja sobivad mitmeaastaste taimede istutamiseks ka avalikku haljastusse. Neid iseloomustab väga lai värvispekter paljude toonide ja erksate värvidega. Tavaliselt annavad nad suure hulga õisi. Aasia liiliad ei lõhna. Eelistab päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta.
Istutada kevadel või sügisel vähemalt  15 cm sügavusele. Täiskõrguse saavutab kolmandaks kasvuaastaks. Sobib neutraalne huumusrikas lehe- või turbakompostmuld. Kuivanud õied lõigata ja lasta varrel kuivada. Väetada varakevadest lämmastikväetistega, õiepungade tekkimisel ja õitsemise ajal kompleksväetisega.
Lisaks oma ilule on liilial ka sügav kultuuriline ja ajalooline tähendus. Liilia sümboliseerib mitmel pool maailmas erinevaid omadusi nagu puhtus, süütus, armastus ja jumalikkus. Näiteks on liilia Prantsusmaa rahvuslill ja seda seostatakse sageli rüütellikkuse, aadliliku elegantsi ja kuninglikkusega. Liiliaid on kujutatud ka kunstis ja kirjanduses, sealhulgas William Shakespeare’i kirjutistes, Vincent van Goghi maalides ja Claude Monet’ aedade maalidel. Seega on liilia ka kultuuriliselt tähtis taim, mis on pälvinud palju austust ja tunnustust.

Ole kursis ka meie uudiste lehega.