fbpx

Toote info

%

Vilthirss PRAIRIE SKY

Original price was: 4,50 €.Current price is: 2,25 €.

Pakendis 1 paljasjuurne istik

  • Kasvukõrgus: 80-150 cm
  • Õitsemise aeg:  juuli-august
  • Kasvukoht päike-poolvari

Laost otsas

Tootekood: 84912PU Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Sordi PRAIRIE FIRE kevadised sinakasrohelised lehed omandavad suve jooksul punaka varjundi, sügise saabudes aga muutuvad kollaseks.

Vitshirss (Panicum virgatum) on pärit Põhja-Ameerikast.

Vitshirss sobib oma paljude heade omaduste poolest suurepäraselt iluaeda kaunistama. Ta on ühtaegu ideaalne soolotaim, kuid teda võib sobitada ka paljude teiste ilutaimedega ühte peenrasse, olles niiviisi ideaalseks taustataimeks. Ta on dekoratiivne kevadest sügiseni. Vitshirsi teeb eriti kauniks tema sügisvärvus ning suured laiad õisikud suve teisel poolel. Vitshirss on ka talvises aias ütlemata kaunis, esimene härmatis või õhuke lumevaip tema pööristel muudavad taime eriliselt pilkupüüdvaks.

Vitshirss on püstaka kasvuga ning kuigi ta on kõrgekasvuline ning jõuline taim, jätab ta ometi õrna mulje. Ta võib kasvada looduses isegi kahe meetri kõrguseks, kuid enamasti jääb tema kõrguseks siiski kuni 150 cm. Ta alustab oma kasvu kevadel suhteliselt hilja ning areneb üsna aeglaselt, sel ajal on taim tihe, suvepoole aga moodustab vitshirss suure hõreda õhulise puhmiku. Vitshirss alustab õitsemist juulis-augustis, õitsemise alguses on pööris kitsas, järk-järgult muutub see aga laiuvamaks. Õitsemise lõpus võivad pööriseharud olla longus, moodustades erakordselt hõreda ažuurse õisiku. Pöörise pikkus ja laius on kuni 30 cm. Lehed on suvel ererohelised, sügise poole värvuvad need olenevalt sordist kollakaks või punakaks.