fbpx

Ostukorv

Toote info

Väikeseõieline ratsuritäht MYSTICA

11,50 

Laost otsas

Tootekood: SKU585

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Ratsuritäht on üks talve kaunimaid õitsejaid, mis elab aastaid.
Harilikult õitseb ta detsembrist aprillini, kuna tema kodumaal Lõuna-Ameerikas on siis suvi. Õigel hooldamisel annab ta tüsedast sibulast 2-4 õisikuvart ning võib vastu pidada üle 10 aasta.
Ratsuritähe väikeseõieline sort MYSTICA – Ilusa kujuga pisikesed lihtõied. Eriline värvikompnatsioon Õie läbimõõt 10-12 cm.  Igal õievarrel 4-6 üit. Kõrgus 45-60cm.
Sibula suurus 30/32

Sibula istutamine

Tavaliselt istutatakse sibul potti kas sügisel või varatalvel. Ratsuritäht istutatakse potti, mille läbimõõt on vaid paar sentimeetrit suurem sibula läbimõõdust. Poti põhja võib panna drenaažiks kiht kergkruusa. Sibul istutatakse õhurikkasse mulda nii, et pool sibulat jääb mullast välja. Sobib hästi kauplustes saadaolev kaktusemuld.Potti hoitakse valgusküllases kohas. Istutamise ajal kastetakse mulda, aga taime hakatakse toasooja veega korrapäraselt kastma alles siis, kui sibul ajab välja paksu õiepunga. Sibula peale ei tohi vett valada, kõige parem oleks valada vett potialusele.

Pärast õitsemist

Kui õied on närtsinud, siis lõigatakse õievarred ära. Kui jätta õievarred ära lõikamata, siis hakkavad need seemneid kasvatama ja see kurnab sibulat. Aga õievars lõigatakse ära alles siis, kui see on närtsinud. Kui õied on närtsinud, hakkab ratsuritäht koguma jõudu järgmiseks õitsemisperioodiks. Taime väetatakse kord nädalas ja potti hoitakse valgusküllases kohas akna lähedal.

Kevadel aeda

Kui ilm on juba soe, võib ratsuritähe viia aeda poolvarjulisse kohta. Pika vihmaperioodi ajal tuleb sibulat vihmavee eest kaitsta, sest kui sibul läbi vettib, siis võib tal tekkida punapõletik. Punapõletiku tundemärkideks on punased triibud sibula koorel, lehtedel, õievarrel ja õiepungal. Samuti on võimalik punapõletikku ära hoida istutades sibulad nii, et pool sibulast jääb mullast välja.

Sügis

Enne öökülmade saabumist tuuakse pott tuppa. Paari nädala jooksul kastetakse potti üsna vähe, siis lõpetatakse kastmine täielikult 2–3 kuuks, potti võib hoida pimedas. Selle kuiva perioodi jooksul ajab sibul välja õiepunga. Siis tõstetakse taim valgusküllasesse kohta akna lähedale ja alustatakse ettevaatlikult taas kastmisega.