Toote info

Täidisõieline idahübriid MAGIC STAR 2tk

5,90 

  • Pakendis 2 sibulat 14/16
  • Kasvukõrgus: 1+m
  • Õitsemise aeg: juuli-august
  • Kasvukoht päike-poolvari

 

Laost otsas

Tootekood: DISPLAY4 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Sellel sordil on tohutud suured roosakaspunased õied, valgete toonides kroonlehtedega, mis on sügavpunaselt täpistatud. Alustab õitsemist juba kesksuvel ja eraldab taevalikku aroomi. Suures buketis vastupandamatu.

Kaasaegne eksklusiivne Roosliiliate sordirühma kuuluv täidisõieline sort.

Idahübriidid on hinnatud eelkõige eksootilise ilu tõttu. Nad on hiljaõitsevad, laiade vahelduvate lehtedega , suure karikakujulise, hästi lõhnavate õitega.

Liiliatele sobib eelkõige päikeseline või veidi varjuline kasvukoht, mis on kaitstud tugevate tuulte ja öökülmade eest. Päris lauspöikeselist kuuma ja kuiva kasvukohat liiliad ei talu. Sellises kasvukohal lõppeb nende õitsemine kiiremini, samuti pleekub seal õite värvus. Samuti ei sobi liiliatele niiske kasvukoht, kus nad natatuvad kergesti haigustesse. Parim kasvukoht oleks keskpäevase kerge varjuga koht. Poolvarjulises kohas on õite värv säravam.

Liiliate kasvukoht ei tohiks olla suurte puude all, sest õhk seal ei liigu, samuti võtavad puude juured omastavad mullast väga hästi toitaineid ja vett. Kuigi liiliate maapealsed osad eelistavad sooja ja tuulevarjulist kohta, ei sobi neid siiski kasvatada müüride, hekkide ääres, kus võib tekkida ülekuumenemine. Liilia sibul ja verrejuured vajavad tunduvalt jahedamat keskkonda kui maapealne osa. Mullatemperatuuri saab reguleerida multši kasutamisega. Liiliate ümbruse võib katta nt komposti, neutraliseeritud turbakihiga.

Liilia sibulad ja juured on ülitundlikud õhupuuduse ja ka liigniiskuse suhtes. Nad ei talu pinnasel seisvat vett. Muld peaks olema parajalt niiske ja hea drenaažiga. Samuti ei sobi liiliate kasvatamiseks rsked savikad mullad, mis samuti kipuvad olema liigniisked ja halva õhustatusega. Selliste muldade korral tuleb rajada drenaaž, parandada mulla struktuuri. Kõrge põhjaveeseisu korral on soovitatav liiliaid kasvatada kõrgendatud peenardel.

Ole kursis ka meie uudiste lehega.