Toote info

Täidisõieline idahübriid LILAC CLOUD

3,90 

Laost otsas

Tootekood: SKU692 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Kogus/suurus    2 sibulat 14/16

Kõrgus/laius      80-100cm/30cm. Toestamist ei vaja.

Tingimused:  Armastab päikselist kasvukohta, kuid kasvab hästi ka   poolvarjus. Istutada kevadel või sügisel huumusrikkasse, kergelt happelisse, vett hästi läbilaskvasse pinasesse. Meeldib  kevadine  väetamine lämmastikväetisega. Paljuneb , kiiresti, jagama peaks 2-3 aasta tagant. Kasvavad suurepäraselt konteinerites, mida on alati võimalik tõsta talveks liiliatelke sobivatesse tingimustesse.

Õied:                Lillades-valgetes toonides.Kuni 25 cm läbimõõduga täidisõied on tolmukavabad ja lõhnavad imeliselt.

Õitseb:             Juuli 2-3 nädalt

Talvekindlus    Keskmine. Soovitav niiskuskindel talvekate.

IDA-e. ORIENTHÜBRIIDIDE grupp (The Oriental Hybrids). Nende eellased on kuld-vöötliilia (L.auratum), kaunis liilia (L.speciosum) ja teised Jaapanis, Koreas ja Hiinas looduslikult kasvavad liigid.
Neist aretatatud sordid on hiigelsuurte laialt avanevate tompetikujuliste õitega. Enamasti ilutseb nende õiekattelehtel lai värviline triip.Kõik sordid lõhnavad. Idahübriidide lõikeõisi müüakse meil lillekauplustes. Kuid ajatatud lill ei ole kunagi nii ilus ja võimas kui kasvukohal avanenud liilia. Idahübriidid õitsevad suve teisel poolel.