fbpx

Ostukorv

Toote info

Siilikübarad juhusegu 10 taime

19,90 

  • Pakendis 10 paljasjuurset istikut
  • Kasvukõrgus: 80-100 cm
  • Õitsemise aeg: juuli-september
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg märts 2024

Laost otsas

Tootekood: SKU1698 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Pakendis 10 paljasjuurset istikut. Pakendatud ilusasse karpi, sobib kingituseks.
Sortide valik on juhuslik
 
Purpur-siilikübar ehk punane päevakübar on kõigile tuntud sügislill. Tema  õied on heades tingimustes kuni kaheksa sentimeetrit laiad, õitseb see taim juulist kuni sügiskülmadeni ja on seetõttu väga levinud sügisene värvitooja püsikupeenardes.
Ta on uhke kasvuga rohtne püsik. Õisikuvarred on tugevad ja püstised, mis võivad ulatuda koguni pooleteise meetrini. Tumerohelised lehed on karedad. Siilkübar on täiesti külmakindel. Siilikübarad armastavad päikespaistelist kasvukohta ja viljakat mulda, aga taluvad ka mõningast varju. Pigem võiks pinnas olla veidi niiskem kui ülemäära kuiv. Taluvad hästi ka savist mulda. Nelja kuni kuue aasta tagant võiks taime jagada ja ümber istutada.
Põhitoimelt on taim immuunsüsteemi tugevdaja ja põletikuvastane. Ta suurendab vastupanuvõimet nakkus- ja külmetushaigustele, haigestunul kergendab põdemist ja kiirendab paranemist. Peale selle toimib ta hävitavalt veel mikroobidele, seentele ja viirustele. Loomkatsetega on tõestatud eriline rakutoksiline toime kasvajatesse.