Toote info

%

Ripp-pelargoon mix- Pelargonium peltatum

Original price was: 5,50 €.Current price is: 2,75 €.

14 laos

Tootekood: O207 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Pakendis 7 seemet

Mitmeaastane poolpõõsastaim, roomavate vartega ja lihakate, luuderohu sarnaste lehtedega. Õied pikkadel õisikuvartel, liht- pool- või täidisõied, sageli koondunud kilpjasse õisikusse.
Valged või roosad. Õitseb mais- juulis. Kasvatatakse kui üheaastast. Suurem osa sorte on pooltäidisõielised.
Keskmisekasvuliste seast leiate peale traditsiooniliste värvide veel sirelililla ja lilla erinevaid toone. Lääne- Euroopa riikides on väga populaarsed püramiidid ja võlvid luuderohulehise pelargooniga.
Nende moodustamiseks kasutatakse spetsiaalseid kaste, mis pannakse üksteise peale ja neisse istutatakse taimed. Kasvades katab pelargoon konstruktsiooni täielikult ja moodustab tiheda püramiidi. Valgust armastav, vähenõudlik kultuur, talub kergesti niiskuse puudust, samas armastab seda. Avamaal ei talvitu.
Paljundamine: seemnete ja pistikutega.
Pistikud võetakse talvitunud emataimedelt. Sügistalvisel perioodil hoitakse pelargoone +10+12°C juures, alates jaanuarist aga tõstetakse kasvuhoone temperatuur +16°C-ni ja taimed annavad rohket juurdekasvu pistikute tegemiseks. Liivas või perliidis juurduvad pistikud +18+20°C juures 2,5-3 nädalaga. Juurdunud pistikud istutatakse 9 cm läbimõõduga pottidesse ning viiakse kasvuhoonesse, kus nad edasi kasvavad ja karastuvad. Kevadiste öökülmade möödumisel istutatakse taimed kasvukohale.
Seemned külvatakse detsembris- veebruaris. 13-20 nädala möödumisel hakkavad noored taimed õitsema.
Kasvusubstraadiks sobib turvas või turba ja liiva segu. Tavaliselt tärkab 2-3 nädalat peale külvi. Taimed pikeeritakse kahe-kolme pärislehe faasis.
Harunemise soodustamiseks näpistatakse pelargoone viienda- kuuenda lehe pealt tagasi.