fbpx

Ostukorv

Toote info

Toodete tarnimine algab septembris

Pojengtulp KENSINGTON

6,30 

  • Pakendis 4 sibulat 12+
  • Kasvukõrgus: 25-35 cm
  • Istutusaeg september-november
  • Õitsemise aeg: mai
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

11 laos

Tootekood: 080106466498 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Pojengtulp Kensington on kevadine aiapärl, mis toob igasse aeda värvi ja elegantsi. Selle täidisõielised õied on sügavroosad kuni punased, mõnikord valgete triipudega, luues silmapaistva vaatepildi. Kensington õitseb juba varakevadest, tavaliselt aprilli keskpaigast kuni mai alguseni, pakkudes pikka aega silmailu.

Kasvavad umbes 25-35 cm kõrguseks ja nende suured, 8-10 cm läbimõõduga õied on tõeliselt pilkupüüdvad. Rohelised, kitsad ja piklikud lehed raamivad õisi kaunilt, lisades kogu taimele elegantse välimuse.

Eelistab kasvada hästi kuivendatud mullas päikesepaistelises või osaliselt varjulises kasvukohas. Sügisel, septembris-oktoobris, on õige aeg tulbisibulad maha panna, umbes 10-15 cm sügavusele. Kevadel, kui tulbid tärkavad ja hakkavad õitsema, vajavad nad regulaarset kastmist, eriti kuivadel perioodidel. Väetamine kevadel aitab samuti kaasa lopsakamale õitsemisele.

See tulp on ideaalne nii peenardesse kui ka konteineritesse istutamiseks ning sobib suurepäraselt lõikelilleks. Tänu oma hea talvekindlusele talub Kensington hästi ka Eesti kliimat, muutes selle usaldusväärseks ja armastatud valikuks igale aednikule.

Tõeline kevadekuulutaja, mis toob aeda elu ja värvi, olles samal ajal elegantne ja silmapaistev.