fbpx

Ostukorv

Toote info

Toodete tarnimine algab septembris

Poeedinartsiss PHEASANT EYE 5tk

6,30 

  • Pakendis 5 sibulat 14+
  • Kasvukõrgus: 40-50 cm
  • Õitsemise aeg: mai
  • Istutusaeg august-oktoober
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

112 laos

Tootekood: SKU666-1 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸 Poeedinartsiss (narcissus poeticus) on tõeline kevadekuulutaja, mis toob aeda ajatut elegantsi ja õrna lõhna. See kaunis lill on oma lihtsa, kuid võluva välimuse ja meeldiva lõhnaga võitnud paljude südamed. Poeedinartsiss on olnud läbi aegade populaarne ka vana taluaedade lill, lisades maalähedast ilu ja traditsioonilist võlu.

🌸 Poeedinartsissid paistavad silma oma puhaste valgete õitega, mida kaunistab väike kollane kroon, mille ääred on punased. See värvikombinatsioon loob kauni kontrasti ja lisab õitele erilise võlu. Õied ilmuvad hiliskevadel, tavaliselt mais, ja tõmbavad tähelepanu oma klassikalise iluga.

🌸 Kasvades ulatuvad need nartsissid umbes 30-45 cm kõrgusele. Kitsad ja rohelised lehed raamivad õievarsi, lisades taimele visuaalset massi ja toetades õite ilu. Poedinartsissid eelistavad päikeselist või poolvarjulist kasvukohta ja hästi kuivendatud mulda. Sibulad tuleks istutada sügisel umbes 10-15 cm sügavusele ja samasse vahemikku ka üksteisest, et tagada nende vaba kasv.

🌸 Hooldamine on üsna lihtne. Kevadel, kui taimed tärkavad, võib lisada natuke väetist, et toetada nende kasvu ja õitsemist. Samuti tuleks tagada regulaarne kastmine, eriti kasvuperioodi alguses, kuid vältida liigset niiskust. Närtsinud õite eemaldamine aitab taimel suunata energia järgmiseks aastaks sibulate tugevdamisele.

🌸  Poeedinartsiss on suurepärane valik igasse aeda. Ta sobib hästi peenardesse, murule ja loodusaeda, kus ta saab loomulikult levida ja moodustada kauneid õiekobaraid. Tänu oma tugevatele vartele ja meeldivale aroomile on ta ka suurepärane lõikelill, tuues siseruumidesse kevadist värskust ja ilu.

🌸See ajatu ja elegantne nartsiss lisab igale aiale klassikalist ilu ja ajatut võlu, muutes kevade ootamise tõeliselt eriliseks. Lisaks toob vana taluaedade lillena poeedinartsiss kaasa kodusoojust ja traditsioonilist hõngu, meenutades möödunud aegu ja vanaemade aiakunsti. Pole kahtlust, et nartsiss Poeticus peaks olema igas aias, pakkudes igal kevadel oma lummavat ilu ja lõhna.