Toote info

OT Hübriidliilia MISS FEYA

5,90 

  • Pakendis 2 sibulat 18/20
  • Kasvukõrgus: 120-150 (180)cm
  • Õitsemise aeg: juuli-august
  • Istutusaeg aprill-mai, august-november
  • Kasvukoht päike-poolvari

 

 

Laost otsas

Tootekood: 2022MIF Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Tugevate õievartega liilia, mis esimesel kasvuaastal sirgub umbes 1m kõrgeks, hiljem kõrgemaks Sametised, sügavalt veinipunased, lõhnavad õied, nende lillakad servad säilitavad oma tooni vaatamata ilmale. Kroonlehed kaarduvad tagasi, tuues esile pikad, efektsed tolmukad.

Oma jõulise kasvu tõttu kutsuvad lillekasvatajad üle maailma selle rühma liiliaid puuliiliateks või ka liiliapuuks. OT liiliate intensiivsete värvitoonidega efektsed õied on ülisuured, laialt avatud, enamasti karikakujulised. Kroonlehed on paksud, vahajad ja tugeva tekstuuriga. Võimsa, jõulise 1,2-1,8 (2,5)  meetrise kasvuga. Kõik sordid lõhnavad. Ühel varrel tavaliselt 20-30 õit. Varred on väga tugevad.

Eelistab päikesepaistelist tuulte eest varjatud kohta, kuid kasvab hästi ka poolvarjus.Sibulad istutatakse ca 20cm sügavusele.Liiliatele meeldib juurdumiseks jahe  muld, seega on parim istutusaeg varakevad või sügisel augustist oktoobrini. Sobib nõrgalt happeline kuni neutraalne sügav huumusrikas lehe- või turbakompostmuld. Raskes pinnasas oleks hea sibula ümber panna liiva. Kuivanud õied lõigata ja lasta varrel kuivada. Väetada! On väga vastupidavad ja taluvad hästi ka -40 kraadist pakast, kuid on tundlikud niiskuse suhtes.