fbpx

Ostukorv

Toote info

Kohe saadaval - kiire tarne!

OT Hübriidliilia EMPOLI

3,50 

  • Pakendis 1 sibul 18/20
  • Kasvukõrgus: 120-150 (180)cm
  • Õitsemise aeg: juuli-august
  • Kasvukoht päike-poolvari

40 laos

Tootekood: SKU1111 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Hiigelsuured , kuni 25 cm läbimõõduga, õied. Punane, kollase südamega, väga efektne värvikombinatsioon. Korraga võib avaneda kuni 40 õit. .

Oma jõulise kasvu tõttu kutsuvad lillekasvatajad üle maailma selle rühma liiliaid puuliiliateks või ka liiliapuuks. OT liiliate intensiivsete värvitoonidega efektsed õied on ülisuured, laialt avatud, enamasti karikakujulised. Kroonlehed on paksud, vahajad ja tugeva tekstuuriga. Võimsa, jõulise 1,2-1,8 (2,5)  meetrise kasvuga. Kõik sordid lõhnavad. Ühel varrel tavaliselt 20-30 õit. Varred on väga tugevad.

Eelistab päikesepaistelist tuulte eest varjatud kohta, kuid kasvab hästi ka poolvarjus.Sibulad istutatakse ca 20cm sügavusele.Liiliatele meeldib juurdumiseks jahe  muld, seega on parim istutusaeg varakevad või sügisel augustist oktoobrini. Sobib nõrgalt happeline kuni neutraalne sügav huumusrikas lehe- või turbakompostmuld. Raskes pinnasas oleks hea sibula ümber panna liiva. Kuivanud õied lõigata ja lasta varrel kuivada. Väetada! On väga vastupidavad ja taluvad hästi ka -40 kraadist pakast, kuid on tundlikud niiskuse suhtes.