fbpx

Ostukorv

Toote info

Toodete tarnimine algab septembris

Narmasõieline tulp BURNING FLAME

6,30 

  • Pakendis 5 sibulat 12+
  • Kasvukõrgus: 30 cm
  • Õitsemise aeg: aprill-mai
  • Istutusaeg september-november
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Toote tarneaeg september 2024

14 laos

Tootekood: 080106466535 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌸  Narmasõieline tulp ‘Burning Flame’ kuulub keskmise kõrgusega tulpide hulka, ulatudes 30–40 cm kõrguseni. Aprillist maini tärkavad värskerohelise lehestiku vahelt järk-järgult selle sordi erakordsed õied. Lumivalged kroonlehed on kaunistatud erksa kollase leegiga ja servad on kaarutatud ning sakilised, meenutades tõepoolest sooja, lõõmavat leeki. Need õied sobivad suurepäraselt kombineerimiseks hilise õitsemisega nartsissidega, pakkudes värvide harmooniat ja huvitavat vaheldust õiekujudele. Sobib hästi nii peenrasse, potti kui ka vaasi, olles suurepärane lõikelill.

🌸  Kollane nagu päike, armastab see narmasõieline tulp päikeselist kuni maksimaalselt poolvarjulist kasvukohta. Sibulad tuleks istutada septembrist detsembrini umbes 10–15 cm sügavusele mulda. Sibulate vaheline istutuskaugus peaks olema samuti 10–15 cm. Nende veevajadus on mõõdukas. Kuigi kiusatus on suur, ärge eemaldage lehti enne, kui need on täielikult kuivanud, sest seni, kuni need on veel rohelised, varustavad need sibulat toitainetega, mis on vajalikud järgmiseks aastaks kauni õitsemise tagamiseks.

🌸 Kas teadsite, et…
Narmasõieliste tulpide ebaharilikult sakilised kroonlehed on looduse kapriis. Need tekkisid juba ammu mitte hoolika aretustöö tulemusena, vaid lihtsalt juhuse tõttu. Samamoodi on ka mõnede sortide leekivärvusega: dekoratiivsed värvigradatsioonid on põhjustatud mosaiikviirusest. Kuid ärge muretsege: tänapäeval aretatakse leekivaid õisi teadlikult ja need ei viita taimehaigusele.”