fbpx

Ostukorv

Toote info

Mugulbegoonia Dinnerplate kirju -50%

6,30 

Laost otsas

Tootekood: SKU1667

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

ALLAHINDLUS KAJASTUB ARVEL JA EI LAIENE POSTIKULULE
2 sibulat pakis
Hiigelsuurte tihedate täidisõitega (õie läbimõõt 15-20cm) mugulbegoonia sordirühm. Kompaktse taime kõrgus 20-25cm.

Mugulbegoonianeutraliseerib ka negatiivset energiat, mis tekib tülidest lähedaste inimeste vahel, tasandab konflikte ja vasturääkivusi, vähendab närvilisust ja pingeid (mis ei tulene vaid sõnadest, vaid on ka alateadlikult olemas) ning kaitseb maja välisvõngete eest.

Rippuvad begooniad sobivad amplisse või potti. 5 sibulat on paras suurema ampli jaoks. Kollase, oranzide ja punaste täidisõitega sordid. Üks kindlamaid suvelilli, talub hästi nii vihma, kui põuda. Õitseb rikkalikult öökülmadeni.Kasvuks sobib poolvarjuline koht.

Kui soovite oma begooniaid säilitada, tõstke nad talvekorterisse enne öökülmade saabumist.

Kui nad kasvavad potis või amplis, on see lihtne. Tooge taimed siseruumi valgesse paika, vähendage kastmist ja laske lehestikul kuivada. Paari-kolme nädala möödudes võtke mugulad mullast välja ning pange järgmise kevadeni hoiule.

Kui begooniad kasvavad peenral, kaevake taimed koos mullapalliga välja. Eemaldage lehed, kuid jätke umbes 10 cm pikkune varretüügas. Kui muld on kuivanud, puhastage mugulad ning eemaldage varretüükad.

Talvel hoidke begooniamugulaid kuivana jahedas ruumis, kus temperatuur ei lange alla +5°. Varakevadel pange mugulad potti niiskele mullale, nõgus pool ülal. Hoidke potte soojas kohas, +16–18° juures vaevalt niiskena, kuni tärkavad väikesed roosad pungad. Kui ilmuvad esimesed lehed, hakake rohkem kastma. Taimed võib välja istutada pärast öökülmaohu möödumist.

Teoreetiliselt võite varakevadel oma begooniaid paljundada ka mugulaid ettevaatlikult poolitades. Seda saab teha siis, kui märkate, et mugulast tärkab enam kui üks võrse.