fbpx

Ostukorv

Toote info

MADONNA LIILIA (lilium candidium)

8,90 

  • Pakendis 1 sibul 20/22
  • Kasvukõrgus: 1-1,3m
  • Õitsemise aeg: juuni-august
  • Kasvukoht päike-poolvari
  • Tarne septembris 2024

118 laos

Tootekood: SKU1320 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

🌷Madonna liilia (Lilium candidum) on elegantne ja ajatu ilu kehastus, olles üks vanimaid kultiveeritud liilialiike maailmas. Seda liiliat hinnatakse mitte ainult tema ilu, vaid ka ajaloolise ja sümboolse tähenduse tõttu.

🌷 Madonna liilia on tuntud oma suursuguste valgete õite poolest, mis kiirgavad puhast ja eeterlikku ilu. Õied on laia lehtrikujulised, tihti 10–20 cm läbimõõduga, ja neid katab õrn sametine te kstuur. Õite kroonlehed on lumivalged, mõnikord kergelt kollaka varjundiga, ning nende keskelt jooksevad kuldsed tolmukad, mis lisavad lillele sooja kontrasti. Õitel on meelõhn, mis levib laialt ja toob aeda võluva aroomi.

🌷 Taim ise kasvab tavaliselt 1,2–1,8 meetri kõrguseks, kandes pikki ja sirgeid varsi, mille tipus asetsevad lopsakad õiekobarad. Lehed on tumerohelised, kitsad ja läikivad, paigutudes varre alumises osas tihedalt ja moodustades lehestiku roseti.

🌷 Madonna liilia eelistab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta ning hästi kuivendatud, kergelt aluselise mullaga keskkonda. Erinevalt paljudest teistest liiliatest istutatakse Madonna liilia sibulad maapinna lähedale, mitte sügavale mulda. Parim aeg istutamiseks on varasügis, et taimed saaksid enne talve korralikult juurduda.

🌷 Õitsemisperiood kestab tavaliselt juunist juulini, pakkudes aiale oma täies hiilguses lumivalget ilu ja magusat lõhna. Õitseajal tuleks taime regulaarselt kasta ja vajadusel toestada, et vältida õisikute murdumist tugevate tuulte või vihmade tõttu.

🌷  Lisaks dekoratiivsele väärtusele on Madonna liilial ka sümboolne tähendus. Teda on sajandeid seostatud puhtuse, süütuse ja Neitsi Maarjaga, mistõttu on ta populaarne kirikuaedades ja religioossetes tseremooniates. Liiliat on sageli kujutatud kunstis ja kirjanduses, olles puhtuse ja ilu sümboliks.