Toote info

Lõhnav begoonia punane -50%

3,90 

Laost otsas

Tootekood: SKU1665

Share

Kirjeldus

ALLAHINDLUS KAJASTUB ARVEL JA EI LAIENE POSTIKULULE
2 mugulat pakis

Lilled, mis õitsevad kogu suve: nonstop silmarõõmud aeda, rõdule ja terrassile

Mugulbegoonia Odorata red – tugevalt lõhnavate täidisõitega sordirühm. Lehed tumerohelised/kirjud. Hea varjutaluvuse tõttu võib kasvatada ka kalmistutel.

Mugulbegoonia neutraliseerib ka negatiivset energiat, mis tekib tülidest lähedaste inimeste vahel, tasandab konflikte ja vasturääkivusi, vähendab närvilisust ja pingeid (mis ei tulene vaid sõnadest, vaid on ka alateadlikult olemas) ning kaitseb maja välisvõngete eest.

Üks kindlamaid suvelilli, talub hästi nii vihma, kui põuda. Õitseb rikkalikult öökülmadeni.

Kui soovite oma begooniaid säilitada, tõstke nad talvekorterisse enne öökülmade saabumist.

Kui nad kasvavad potis või amplis, on see lihtne. Tooge taimed siseruumi valgesse paika, vähendage kastmist ja laske lehestikul kuivada. Paari-kolme nädala möödudes võtke mugulad mullast välja ning pange järgmise kevadeni hoiule.

Kui begooniad kasvavad peenral, kaevake taimed koos mullapalliga välja. Eemaldage lehed, kuid jätke umbes 10 cm pikkune varretüügas. Kui muld on kuivanud, puhastage mugulad ning eemaldage varretüükad.

Talvel hoidke begooniamugulaid kuivana jahedas ruumis, kus temperatuur ei lange alla +5°. Varakevadel pange mugulad potti niiskele mullale, nõgus pool ülal. Hoidke potte soojas kohas, +16–18° juures vaevalt niiskena, kuni tärkavad väikesed roosad pungad. Kui ilmuvad esimesed lehed, hakake rohkem kastma. Taimed võib välja istutada pärast öökülmaohu möödumist.

Teoreetiliselt võite varakevadel oma begooniaid paljundada ka mugulaid ettevaatlikult poolitades. Seda saab teha siis, kui märkate, et mugulast tärkab enam kui üks võrse.