fbpx

Ostukorv

Toote info

Kohe saadaval - kiire tarne!

Hübriidliiliate juhusegu 20 sibulat

14,90 

  • Sorte esindatud ca 10-12. Sortide valik on juhuslik.
  • Pakendis 20 sibulat Erineva suurusega, erinevatest sordirühmadest, erineva sordi,värvi ja kõrgusega liiliasibulaid.
  • Kasvukõrgus: 60-140 cm
  • Istutusaeg aprill-mai, august-november
  • Õitsemise aeg: juuli-august
  • Kasvukoht päike-poolvari

Laost otsas

Tootekood: SKU1592 Kategooriad: ,

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

Liiliatele sobib eelkõige päikeseline või veidi varjuline kasvukoht, mis on kaitstud tugevate tuulte ja öökülmade eest. Päris lauspöikeselist kuuma ja kuiva kasvukohat liiliad ei talu. Sellises kasvukohal lõppeb nende õitsemine kiiremini, samuti pleekub seal õite värvus. Samuti ei sobi liiliatele niiske kasvukoht, kus nad natatuvad kergesti haigustesse. Parim kasvukoht oleks keskpäevase kerge varjuga koht. Poolvarjulises kohas on õite värv säravam.

Liiliate kasvukoht ei tohiks olla suurte puude all, sest õhk seal ei liigu, samuti võtavad puude juured omastavad mullast väga hästi toitaineid ja vett. Kuigi liiliate maapealsed osad eelistavad sooja ja tuulevarjulist kohta, ei sobi neid siiski kasvatada müüride, hekkide ääres, kus võib tekkida ülekuumenemine. Liilia sibul ja verrejuured vajavad tunduvalt jahedamat keskkonda kui maapealne osa. Mullatemperatuuri saab reguleerida multši kasutamisega. Liiliate ümbruse võib katta nt komposti, neutraliseeritud turbakihiga.

Liilia sibulad ja juured on ülitundlikud õhupuuduse ja ka liigniiskuse suhtes. Nad ei talu pinnasel seisvat vett. Muld peaks olema parajalt niiske ja hea drenaažiga. Samuti ei sobi liiliate kasvatamiseks rsked savikad mullad, mis samuti kipuvad olema liigniisked ja halva õhustatusega. Selliste muldade korral tuleb rajada drenaaž, parandada mulla struktuuri. Kõrge põhjaveeseisu korral on soovitatav liiliaid kasvatada kõrgendatud peenardel.