Toote info

Begooniasegu NEXT LEVEL

13,90 

 • Tarneaeg märts 2024
 • 2 sibulat pakis, sibula suurus 20/24
 • Ümar, poolrippuv 30-40cm
 • Ideaalne korvidesse, konteineritesse, amplitesse, õitseb külmadeni

29 laos

Tootekood: 83352BEG Kategooriad: , ,

Share

Kirjeldus

Toodab kogu suve lõputut värvi ja õiemassi. Närbunud õied kukuvad ise maha, neid pole vaja puhastada.

Bolivia begoonia (Begonia boliviensis) on begooniate perekonda kuuluv taim, mille kodumaa on, nagu nimest võib aimata, Boliivia. See on üks silmapaistvamaid ja dekoratiivsemaid begooniaid, mida kasutatakse laialdaselt aia- ja konteineritaimena tänu oma elegantsetele lilledele ja rikkalikele rohelistele lehtedele.

Siin on mõned olulised tunnused ja näpunäited seoses Bolivia begooniaga:

 1. Lehed: Bolivia begoonia lehed on sageli hambulise servaga ja neil võib olla hõbedane või pronksjas varjund. Lehed on rohelised ja moodustavad tihti ilusa põõsa.
 2. Õied: Taim on eriti tuntud oma pendeldavate õite poolest, mis ripuvad graatsiliselt varre otstes. Õied on sageli kellakujulised ja neid võib leida erinevates värvitoonides, sealhulgas punane, oranž, roosa ja valge.
 3. Kasvutingimused: Bolivia begoonia on pärit troopilistest metsadest, seega eelistab see poolvarjulist kuni varjulist kasvukohta. Talub hästi niisket mulda ja kõrget õhuniiskust. Kaitsge taime otseste päikesekiirte eest, eriti pärastlõunal.
 4. Kastmine: Hoidke muld niiske, kuid mitte liiga märg. Bolivia begoonia ei talu seisvat vett, nii et tagage hea drenaaž.
 5. Paljundamine: Bolivia begooniat saab paljundada seemnete või pistikute abil. Samuti on võimalik jagada suuremaid taimi.
 6. Väetamine: Kasutage õitsvatele taimedele mõeldud vedelväetist, et soodustada rikkalikku õitsemist. Väetage vastavalt pakendil olevatele juhistele.
 7. Konteinertaimena: Bolivia begoonia sobib hästi rippkorvides või konteinerites kasvatamiseks, kus selle graatsilised õied saavad vabalt kaskaadina alla laskuda.

Bolivia begoonia on suurepärane valik oma kaunite õite ja dekoratiivsete lehtede tõttu. Toob aeda või rõdule troopilise ilme ning on suhteliselt lihtne kasvatada, kui pakute talle õigeid kasvutingimusi.