Toote info

Aasia liiliate juhusegu 15 sibulat

10,00 

Laost otsas

Tootekood: SKU1330 Kategooria:

Jaga sõbraga!

Kirjeldus

7-8 erineva sordi aasia hübriidliiliate juhuslik valik. Pakendatud käsitsi.

15 sibulat suuruses 12/14.

Aasia hübriidide esivanemad on pärit karmidest oludest ja neist saadud sordid on pikaealised ja kaunid. Sordid on oranzid, valged, kollased, roosad, punased, mustad, kreemid, lumivalged, ühevärvilised, kirjud, täpilised, õrnad toonid, puhtad toonid jne .Nad on väga haiguskindlad ja lühikese vegetatsiooniperioodiga st puhkevad õide teistest liiliatest varem. Varajaisemad sordid puhkevad juba juuni keskel. Kõrgus on olenevalt sortidest 60cm-100cm.
Kiirekasvuline, kergesti paljundatav sibullill eelistab päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta ja vett hästi läbilaskvat, avatud kasvukohta.Poolvarjuline kasvukoht tuleks valida kindlasti roosadele sortidele, siis päike ei pleegita õisi. Kõik sordid õitsevad poolvarjus kauem. On täiesti talvekindlad, neid pole vaja katta. Alles siis, kui taimed hakkavad vähem õitsema ning õied on jäänud väiksemaks, tuleb sibulapesa üles kaevata, laiali jagada ja ümber istutada. Sellepärast et puhmik on kasvanud liiga tihedaks ning sibulatele ei jätku ruumi ega toitaineid.
Olenevalt sibula suurusest istutage see 3–4 korda nii sügavale (kuni 30 cm) Pigem pange sügavamale, seal on ühtlasem temperatuur. Pealegi tekivad liilial ka maa alla jäävale varreosale juured, tänu millele saab taim omastada rohkem toitaineid. Varrel arenevad tütarsibuladki. Seega peab sibulal olema viljakat mulda nii peal- kui ka allpool.
Kui pole võimalik kohe sibulaid istutada, hoidke neid niiskes keskkonnas (sammal, kangas, turvas vm). Liiliasibul kuivab kergest, sest tal pole kaitseks välist kesta. Kosumiseks läheb mitu aastat.