Uudised      Tellimine      Kontakt      Isikuandmete töötlemine Korv on tühi
  OSTUKORV
EST ENG RUS
 ePood
KATALOOG
LIILIA
LIILIATE LIIGID
AED-GLADIOOL
BEGOONIAD -50%
HÄÄ PAKKUMINE
ISTUTUSKORVID
VÄETIS
 


 

Täidisõieline idahübriid SALVO
[LIILIA]
Täidisõieline idahübriid SALVO3.30 EUR

Kahjuks on toode otsas

UUS!

Kuulub `Roselily` sortimenti. Võrreldes tavaliste täidisõieliste liiliatega on neid palju kergem kasvatada.

Kogus/suurus    1 sibul 16/18

Kõrgus/laius      80-100cm (esimestel kasvuaastatel) Toestamist ei vaja, varred on väga tugevad. Kuna sort on veel väga uus, siis ei olegi täpselt teada, kui kõrgeks võib taim kasvada, kui on kasvukohal juba kohanenud.

Tingimused:  Armastab päikselist kasvukohta, kuid kasvab hästi ka   poolvarjus. Istutada kevadel või sügisel huumusrikkasse, kergelt happelisse, vett hästi läbilaskvasse pinasesse. Meeldib  kevadine  väetamine lämmastikväetisega. Paljuneb , kiiresti, jagama peaks 2-3 aasta tagant. Kasvavad suurepäraselt konteinerites, mida on alati võimalik tõsta talveks liiliatelke sobivatesse tingimustesse.

Õied:                Kuni 25 cm läbimõõduga täidisõied on pikaajalised  ja lõhnavad meeldival. Õrnroosa valge varjundiga.

Õitseb:             Juuli 2-3 nädalt

Talvekindlus    Keskmine. Soovitav niiskuskindel talvekate.IDA-e. ORIENTHÜBRIIDIDE grupp (The Oriental Hybrids). Nende eellased on kuld-vöötliilia (L.auratum), kaunis liilia (L.speciosum) ja teised Jaapanis, Koreas ja Hiinas looduslikult kasvavad liigid.
Neist aretatatud sordid on hiigelsuurte laialt avanevate tompetikujuliste õitega. Enamasti ilutseb nende õiekattelehtel lai värviline triip. Kõik sordid lõhnavad. Idahübriidide lõikeõisi müüakse meil lillekauplustes. Kuid ajatatud lill ei ole kunagi nii ilus ja võimas kui kasvukohal avanenud liilia. Idahübriidid õitsevad suve teisel poolel.

Täidisõieline sort!


1 sibul 14/16


aiandus.ee
de ree
vws
Smartpost