Uudised      Tellimine      Kontakt      Isikuandmete töötlemine Korv on tühi
  OSTUKORV
EST ENG RUS
 ePood
KATALOOG
LIILIA
LIILIATE LIIGID
AED-GLADIOOL
BEGOONIAD -50%
HÄÄ PAKKUMINE
ISTUTUSKORVID
VÄETIS
 


 

Täidisõielne aasia liilia MUST SEE
[LIILIA]
Täidisõielne aasia liilia MUST SEE4.50 EUR

Kahjuks on toode otsas

Kogus/suurus    2 sibulat 16/18

Kõrgus/laius      80-100cm/30cm (esimestel kasvuaastatel) Toestamist ei vaja, varred on väga tugevad.

Tingimused:  Armastab päikselist kasvukohta, kuid kasvab hästi ka   poolvarjus. Istutada kevadel või sügisel huumusrikkasse, kergelt happelisse, vett hästi läbilaskvasse pinasesse. Meeldib  kevadine  väetamine lämmastikväetisega. Paljuneb , kiiresti, jagama peaks 2-3 aasta tagant. Kasvavad suurepäraselt konteinerites, mida on alati võimalik tõsta talveks liiliatelke sobivatesse tingimustesse.

Õied:              Kirjud, tugevalt täpistatud  uni 15 cm läbimõõduga rohekas-valged-oranzid täidisõied on pikaajalised ja  tolmukavabad.

Õitseb:             Juuli 2-3 nädalt

Talvekindlus    Hea.


IDA-e. ORIENTHÜBRIIDIDE grupp (The Oriental Hybrids). Nende eellased on kuld-vöötliilia (L.auratum), kaunis liilia (L.speciosum) ja teised Jaapanis, Koreas ja Hiinas looduslikult kasvavad liigid.
Neist aretatatud sordid on hiigelsuurte laialt avanevate tompetikujuliste õitega. Enamasti ilutseb nende õiekattelehtel lai värviline triip.Kõik sordid lõhnavad. Idahübriidide lõikeõisi müüakse meil lillekauplustes. Kuid ajatatud lill ei ole kunagi nii ilus ja võimas kui kasvukohal avanenud liilia. Idahübriidid õitsevad suve teisel poolel.


aiandus.ee
de ree
vws
Smartpost